Codzienne zakupy i zmagania, aby starczyło do pierwszego. Jestem za biedna, aby kupować byle co. Prowadzę DG i staram się jakoś związać koniec z końcem.
Blog > Komentarze do wpisu

Karta internetowa - ile to kosztuje?

Od niespełna 2 miesięcy testuję kartę internetową (całkowicie wirtualną- bez plastiku) BZ WBK. Szczegóły moich rozważań można znaleźć pod tagiem karta internetowa. Może w końcu pora na sprawę zasadniczą czyli sprawdzenie ile to kosztuje?
Opłata za wydanie karty - 1zł. W odróżnieniu od większości "prawdziwych" kart płatniczych nie ma żadnej opłaty rocznej za jej użytkowanie. Karta ważna jest przez 2 lata. Same wpłaty na konto karty są prawie bezpłatne. Prawie, gdyż wprawdzie rachunek karty nie jest obciążany prowizją, ale nawet przelewy z konta osobistego na kartę są płatne "według stawek za przelew na rachunek w BZWBK". Bezpłatne są natomiast wszystkie transakcje z użyciem karty. Miłą niespodzianką jest także brak opłat za SMS-y o dostępnych środkach na karcie czy ostatnich 5 transakcjach. Solidną prowizją jest za to objęty wykup środków z konta karty - 15zł. Pobierany jest także w przypadku zastrzeżenia karty.
Wygląda też na to, ze mało korzystne są także zakupy w innej walucie niż złotówki i euro. Za przewalutowanie transakcji BZWBK pobiera 3% prowizji. Nie jest to mało, ale zdaje się, że wszystkie banki mają taką pozycję w swoich regulaminach.

Bezapelacyjnym plusem takiej wirtualnej karty internetowej jest natomiast z pewnością szybkość i łatwość jej założenia. Wystarczy internet i telefon komórkowy i po kilkunastu minutach mamy czynną kartę. Wystarczy ją tylko zasilić i już możemy robić internetowe zakupy. A jak zasilić? Można wpłacić gotówkę w oddziale BZWBK, ale to raczej mało komfortowe rozwiązanie. Nie po zakładamy przecież kartę internetową, aby stawać w kolejce do okienka. Oczywiście można także zrobić klasyczny przelew z dowolnego banku - poprzez Elixir. Najszybciej jednak zrobimy to za pomocą błyskawicznych przelewów międzybankowych BlueCash.pl. Taka opcja jest dostępna z poziomu konta karty (Doładowania karty w menu), już po zalogowaniu się. Cała operacja trwa kilkanaście minut. Nie polecam jednak tej metody dla klientów mBanku i Multibanku - pobierają 3% prowizji.

wtorek, 14 grudnia 2010, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/12/14 10:23:15
"ale nawet przelewy z konta osobistego na kartę są płatne "według stawek za przelew na rachunek w BZWBK"
oznacza nie mniej nie więcej niż opłata jaką płacisz za przelew u siebie w banku na przelew na konto w Polsce. W 90% przypadków takie przelewy są bezpłatne (robione przez internet), ale BZ WBK zabezpiecza się tutaj przed roszczeniami.
-
2010/12/14 10:24:55
I apropo BueCasha to onie pobierali teraz prowizję za przlew z mBanku i MultiBanku, obecnie prowizja ta jest taka sama jak dla innych banków i wynosi 1 zł za każdy rozpoczęty 1000 złotych
-
2010/12/14 10:54:33
@Markus
W BZWBK mam tylko tę kartę internetową, konto osobiste mam w Millennium. Nie wiedząc więc jakie są te opłaty - zacytowałam po prostu odpowiednią pozycję cennika.
Jeśli chodzi o BlueCash - to dziś rano na wszelki wypadek sprawdzilam i taka informacja o 3% prowizji tam jest widoczna. Być może jest już nieaktualna i powinna zniknąć.
-
2010/12/14 13:00:17
@marzatela
w cenniku nie ma tej opłaty. Co więcej została ona zniesiona naprawdę długi czas temu, co można sprawdzić w aktualnościach, więc nie wiem jakim cudem ją widziałaś.
-
2010/12/14 13:15:43
@Markus
Ale ja nie twierdzę, że jest ona na stronie BlueCash. Piszę o tym, co jest widoczne w opisie usługi BlueCash po zalogowaniu się na kartę internetową w BZWBK i wybraniu opcji Doładowanie Karty.
Cennik i limity doładowańJednorazowy limit zasilenia karty wynosi 3000 złotych, ale zasilić możesz już od kwoty 1 zł. Koszt wykonania przelewu to jedynie złotówka. W przypadku banków mBank oraz MultiBank prowizja wynosi 3% od kwoty doładowania.
Cóż, przepływ informacjami między bankami widać też może szwankować.


-
2010/12/14 13:41:56
to dla bezpieczeństwa swoich pieniędzy polecam robić przelew bezpośrednio ze strony bluechasu, nie korzystając z bankowych udogodnień (vide mBank)
-
2010/12/14 15:18:05
@Markus
Jest to jakieś wyjście.
Inna sprawa, że dgyby nie ta karta internetowa - to nie wiedziałabym, że jest cos takeigo jak BlueCash.
-
2014/08/31 08:52:47
Dobrze napisane!
ministat liczniki.org