Codzienne zakupy i zmagania, aby starczyło do pierwszego. Jestem za biedna, aby kupować byle co. Prowadzę DG i staram się jakoś związać koniec z końcem.
Blog > Komentarze do wpisu

Śledzenie przesyłek pocztowych

Kilka miesiecy temu pisałam notkę o śledzeniu przesyłek pocztowych w internecie:
Poczta wkracza w XXI wiek? 
Pisałam tam o stronie pozwalającej na sprawdzenie, czy nasza przesyłka np. paczka czy list polecony już dotarła do adresata, a jeżeli nie - to gdzie jest aktualnie.
Pisząc tamtą notkę narzekałam, że na moim pokwitowaniu jest wpisana tylko końcówka numeru i nie da się jej w ten sposób sprawdzić. Wygląda jednak na to, że stronę znalazłam za szybko, gdyż sama procedura jeszcze nie była wdrożona. Za to teraz już chyba tak. Wolno i z pewną bezwładnością, ale udało się.

Ostatnio dostalam kilka listów poleconych. Na kopertach pojawił się nowy element - bloczek z nalepkami.

list polecony

Wpisanie widocznego tu numeru (na moim przykładzie część cyfr zamazalam) na stronie:

 Śledzenie przesyłek - Tracking - Poczta Polska 

pozwala na sprawdzenie - co dzieje się z przesyłką.
Gdy ostatnio wysyłałam paczkę i list polecony - po jednym z takich pasków z kodem trafiło na pokwitowanie. Później wystarczyło wpisać numer na stronie i wiedziałam, kiedy przesyłak zostałą doręczona.
Wprawdzie sama strona śledzenia przesyłek nie jest zbyt atrakcyjna, ale funkcjonalność działa, a w gruncie rzeczy - to jest najważniejsze. 


 

czwartek, 22 marca 2012, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/03/22 09:31:00
Rzeczywiście. Z ciekawości sprawdziłem: jest tam i informacja, że adresata (czyli mnie) nie zastano oraz informacja o odebraniu przesyłki w urzędzie wraz z datą i godziną. Niezłe.

Gdyby tak jeszcze ludzie zechcieli poczuć nieco bardziej, że czasy się zmieniają i zaczęli opłacać rachunki w bankach, agencjach opłat i w Internecie zamiast na poczcie, nadawcom i adresatom bardzo by ulżyło. Niestety, wciąż gdy chcę kupić znaczki, wysłać albo odebrać przesyłkę, muszę stać w kolejce, wydłużonej niepotrzebnie przez ludzi z plikami blankietów opłat...
-
2012/03/22 10:02:47
Fakt, może się przydać
A jeśli chodzi o ludzi opłacających rachunki na poczcie - też tego nie rozumiem.
Na moim osiedlu jest więcej oddziałów banków niż placówek pocztowych, a mimo wszystko - ludzie stoją na poczcie w kolejce z plikiem rachunków do zapłacenia. Płacą gotówką, więc nie chodzi tu o przelew z konta Banku Pocztowego.
-
2012/03/22 12:15:03
Ty to niecierpliwa i wymagająca kobieta jesteś - ogłosili, znaczy jest :) A przecież nawet wino musi mieć swój czas, żeby zadziałało :)
-
2012/03/22 12:50:41
@Avianca
To ustawy tak wprowadzamy - najpierw wchodzą w życie, a potem uchwalamy poprawki.
Nie wiem, czy byłoto jakoś oficjalnie ogłoszone. Ja dowiedziałam się o tej sronie w ubiegłym roku, zupełnie przypadkiem i prawie pokątnie.
-
Gość: ewka, *.ssp.dialog.net.pl
2014/12/27 13:25:21
Z tej fantastycznej usługi śledzenia przesyłek, dowiaduję się od kilku dni, tylko tego co wiem od początku a więc jaka to przesyłka ,gdzie i kiedy nadana. Tyle wiem bez łaski , lecz co z nią dzieje się teraz, nie wiem. Ślad zaginął i w rubryce STATUS PRZESYŁKI - brak jakiejkolwiek informacji . Od dwóch tygodni gdzieś błądzi, ale tego już nie wyśledzisz. Wspaniała usługa, nie ma co!
-
2014/12/29 12:37:32
@Ewka
Miałaś pecha, u mnie za każdym razem widzę pełną informację.
ministat liczniki.org