Codzienne zakupy i zmagania, aby starczyło do pierwszego. Jestem za biedna, aby kupować byle co. Prowadzę DG i staram się jakoś związać koniec z końcem.
Blog > Komentarze do wpisu

Kupujemy znicze

znicze

Koniec października i początek listopada to okres wzmożonych zakupów zniczy. Dzień Wszystkich Świętych to ważne święto w naszej tradycji, odwiedzamy groby bliskich i zapalamy znicze symbolizujące naszą pamięć o tych, którzy odeszli. Oznacza to również, że producenci i sprzedawcy zniczów mają teraz swoje "żniwa" - zapotrzebowanie jest ogromne.

Gdzie i jakie znicze kupować? Moim zdaniem - trzeba zaopatrzyć się w nie wcześniej, a nie pod bramą cmentarza. Przede wszystkim - ze względu na cenę. Kupując je kilka dni wcześniej np. w hipermarkecie, zapłacimy zdecydowanie mniej. Wprawdzie wspominając swoich Bliskich argument ceny wydaje się niestosowny, ale tak naprawdę - dla kogo stawiamy te znicze na grobach? Niezależnie od tego, czy ktoś wierzy w życie wieczne czy nie, te znicze na pewno nie są potrzebne tym, których już nie ma wśród nas. Jeśli już - to bardziej nam samym. Czy jednak poczucie straty da się wycenić na złotówki i przeliczyć na ilość i liczbę zniczy?
Kupując znicze wcześniej oszczędzimy sobie także zakupów w tłoczącym się tłumie, gdzie trudno o rozważne i przemyślane zakupy, a w dodatku łatwo możemy stać się celem wykorzystujących okołocmentarne zamieszanie kieszonkowców - dla nich to też okres wzmożonej aktywności.

A jakie znicze kupować? Ja zdecydowanie opowiadam się za szklanymi, z wymiennymi wkładami. Plastikowe są lżejsze, a tym samym bardziej podatne na przewrócenie się np. pod wpływem wiatru. Nie lubię też tych wypełnianych, wolę z wymiennymi wkładami. Kilka lat temu jeden taki wypełniony woskiem znicz pękł, wosk rozlał się po pomniku i mieliśmy problem. Wosku nie dało się w żaden sposób usunąć, pozostał ślad i cała płyta była do wymiany.
Generalnie - nie lubię z grobu robić choinki. Kupuję 2 większe znicze i już. Inni członkowie rodziny też zjawiają się zawsze z własnymi zniczami - musi być miejsce. A ponieważ na cmentarzu bywam często, nie tylko raz w roku, przy późniejszych wizytach nie kupuję nowych zniczy, tylko wymieniam wkłady w tych, które już stoją.
poniedziałek, 27 października 2014, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/10/28 12:45:46
Rzeczywiście jest to temat an czasie :P Ale w realu widziałem niezłe promocje. Może jakieś zniżki na program pit (takie bez wpisanej fundacji). Pozdrawiam i czekam na kolejne oszczędnosci :D
-
2014/10/28 18:09:57
@Clarky
PiT-y teraz? Bardzo desperacka próba pozycjonowania strony. Nie pasuje ani do tematu notki ani do pory roku. Nie jest to dobra rekomendacja dla strony pod Twoim linkiem.
ministat liczniki.org