Codzienne zakupy i zmagania, aby starczyło do pierwszego. Jestem za biedna, aby kupować byle co. Prowadzę DG i staram się jakoś związać koniec z końcem.
Blog > Komentarze do wpisu

Firmy kurierskie

Tak się złożyło, że w tym miesiącu dostałam kilka różnych przesyłek, dostarczonych przez różne firmy kurierskie. Wszystkie przesyłki dotarły, żadnych reklamacji nie składałam. Mając jednak porównanie - wyraźnie widzę, że jakość świadczonych usług wcale nie jest na tym samym poziomie.

Zdecydowanym liderem jest tu moim zdaniem Pocztex. W ten sposób dostałam 2 różne przesyłki. Niezależnie od tego, że nadawcy przesłali mi numery paczek, dostałam też SMS-a od samego Pocztexu z informacjami i adresem strony do śledzenia. Obie dotarły 2 dni po nadaniu. Na stronie śledzenia przesyłek
Pocztex - śledzenie przesyłek
precyzyjne informacje, gdzie w danym momencie jest paczka. Naprawdę warto polecić.

Jedna z przesyłek została nadana poprzez Fedex. Strona śledzenia
Fedex - śledzenie przesyłek
również bardzo przyjazna. Każdy etap drogi był na bieżąco aktualizowany. Niestety, tak się złożyło, że krótko po przeczytaniu informacji, że paczka jest w samochodzie kuriera, okazało się, że muszę wyjść z domu i wrócę dopiero wieczorem. Sprawdziłam, która z sąsiadek będzie w domu w określonych godzinach, uprzedziłam je, że gdy kurier skontaktuje się ze mną - odeślę go właśnie niej i spokojnie wyszłam z domu. Po dwóch godzinach dostałam SMS-a od kuriera, że paczkę zostawił w sklepiku przed moim blokiem. I tu pojawiły się moje wątpliwości. Ten sklepik funkcjonuje od niedawna. Jest całodobowy, więc z pewnością rozwiązanie całkiem wygodne. Wracając, weszłam, spytałam o paczkę i bardzo miła ekspedientka mi ja wydała. Przy okazji wspominając, że to nie pierwszy raz - ten kurier już kilkakrotnie zostawiał w ten sposób przesyłki. Przesyłkę dostałam do ręki nawet nie podając nazwiska, po prostu na hasło "podobno jest tu dla mnie paczka". Nie wiem czy i kto pokwitował odbiór, ja nie. W sensie formalnym - pewnie mogłabym wyprzeć się, że przesyłka do mnie dotarła. Biorąc pod uwagę, że jej wartość to kilkaset złotych, a nadawcą był sklep internetowy - dość niebezpieczny proceder i brak kontroli. Być może to jednostkowy przypadek kuriera, który zamiast zadzwonić, wysyła po fakcie SMS-a, ale jednak gdybym wysyła przesyłkę, raczej nie zdecydowałabym się na Fedex. 

Kolejna przesyłka została wysłana przez firmę Furgonetka. Wcześniej nawet o niej nie słyszałam. Przesyłkę też można śledzić:
Furgonetka.pl
Z moich obserwacji wynika, że współpracuje z Pocztexem - tam też można śledzić przesyłki, a odebrałam ją z rąk właśnie kuriera Pocztex.

Najgorzej w moim rankingu wypadł jednak InPost. Paczka została dostarczona po 5 dniach, co w porównaniu z innymi dostawcami - wypada kiepsko. Fatalne wrażenie zrobiła na mnie także strona śledzenia przesyłek:
InPost - śledzenie przesyłek
Nadawca przesłał mi numer przesyłki i po wpisaniu go na stronie dowiedziałam się, że przesyłka została doręczona do adresata. W pierwszej chwili byłam pewna, że to nadawca podał mi błędny numer. Taka informacja wisiała na stronie przez 2 dni. Potem się zmieniła - dowiedziałam się, że została dostarczona do oddziału obsługującego okolicę adresata. Ostatnie 2 dni - przesyłka wydana doręczycielowi, wkrótce dotrze do adresata. Jednym słowem - same ogólniki i to kiepsko aktualizowane. Na mnie zrobiło to fatalne wrażenie. Może dostawy do paczkomatów przebiegają sprawniej? Tego nie testowałam, więc nie mogę ocenić. Póki co jednak nie mogę się zaliczyć do zadowolonych klientów InPostu.piątek, 01 kwietnia 2016, marzatela
Polecane wpisy

  • Prezenty last minute czyli paczkomaty górą

    Święta już za tydzień, a to oznacza, że najbliższe dni dla większości z nas charakteryzować się będą gwałtownym poszukiwaniem ostatnich prezentów pod choinkę. M

  • Prezent od UPC

    W ostatnim dniu czerwca otrzymałam maila od UPC. Niby fajnie, do tej pory miałam i płacę za 30Mb/s, teraz jest dwukrotnie więcej. I faktycznie jest - sprawdziła

  • Paczkomaty InPost

    Dobry rok temu na tym blogu opublikowałam notkę porównującą kilka firm dostarczających przesyłki: Firmy kurierskie W tamtym zestawieniu kiepsko wypadł InPost, b

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: April, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/04/01 13:50:28
Ja dość często kupuję w sklepach internetowch. Jeżeli nie mam innej możliwości to wybieram kuriera i niestety wysyłam go do mamy, bo ona zawsze jest w domu. Jeżeli tylko mogę korzystam właśnie z Paczkomatów. Super sprawa. Dostaję dwie informacje: od sklepu, że przesyła została nadana i od paczkomatu, że przesyłka jest już u nich. Można ją śledzić. Najczęsciej, jak dostaję sms-a, z Paczkomatu, że przesyłka jest u nich, to na drugi dzień jest już w wybranym przeze mnie paczkomacie. Mam wtedy 3 dni na odebranie przesyłki. Po odebraniu przesyłki dostaję też sms-a i maila, że przesyłaka została odebrana. Ogólnie jestem zadowolona.
-
2016/04/01 18:03:27
@Gość April
W moim przypadku ta paczka przesyłana InPostem to nie były zakupy internetowe, nie miałam wyboru na sposób dostarczenia przesyłki. Paczkomatów jeszcze nie testowałam, być może tu jest inaczej.
InPost miał mój numer telefonu, ale na żadnym etapie nie kontaktowano się ze mną.
-
Gość: Wojciech Kądziołka, *.adsl.inetia.pl
2016/04/04 09:03:14
Szanowna Pani,

Proszę o przesłanie nr przesyłki na mój adres wkadziolka@inpost.pl. Sprawdzimy co było przyczyną opóźnienia. Jestem przekonany, że to był tylko wypadek przy pracy i następnym razem nie wystąpią podobne problemy.

Pozdrawiam

Wojciech Kądziołka
Rzecznik Prasowy InPost S.A.
-
2016/04/05 08:03:14
@Wojciech Kądziołka
Wysłałam maila z numerem przesyłki. Jednak moim zdaniem główny problem to działanie strony internetowej - w porównanie z innymi śledzenie przesyłek jest bardzo ogólnikowe i kiepsko aktualizowane.
-
2016/05/13 15:21:09
Ja jestem bardzo zadowolona z usług InPost. Zawsze znajduję paczkę w paczkomacie na czas. Dodatkowo posiadają ciekawy system nagród- np. ostatnio za odebranie paczki w przeciągu 24h, otrzymywaliśmy darmowego, dowolnie wybranego audiobooka.
-
2016/06/02 15:51:06
Korzystam z usług firm kurierskich praktycznie już od kilkunastu lat i przyznam że najbardziej jestem zadowolony z usług GLS - przesyłka zawsze na następny dzień, jak mnie nie ma w domu zawsze dzwonią i chyba nie miałem w ich przypadku sytuacji żeby nie dostarczyli przesyłki na czas, a z ich usług obecnie korzystam najczęściej przynajmniej 2 razy w miesiącu. Korzystałem często również z DHL, ale tu niestety zbyt miło już bym o nich nie napisał, ale głównie dlatego że w moim regionie kierowcy zmieniają się praktycznie co kilka tygodni i dużo się motają. Ostatnio miałem rekord w dostarczeniu przez nich przesyłki który wyniósł równy tydzień.
-
2018/10/02 13:19:27
Jest mnóstwo firm kurierskich, ale powiem szczerze, że niestety nie każda jest dobra i nie każda jest na wysokim poziomie. Jeśli chcecie się zainteresować jakimiś fajnymi usługami, to myślę, że powinniście szukać wśród brokerów kurierskich.
ministat liczniki.org