Codzienne zakupy i zmagania, aby starczyło do pierwszego. Jestem za biedna, aby kupować byle co. Prowadzę DG i staram się jakoś związać koniec z końcem.
Blog > Komentarze do wpisu

Choinka last minute

Bo choinka musi być żywa...

choinki

Od wielu już lat moją rodzinną tradycją jest wspólne kupowanie choinki z synem. Gdy był mały najczęściej wkładaliśmy choinkę na sanki i w ten sposób przywoziliśmy ją do domu. Teraz byłoby to trudniejsze - ani śladu śniegu. No, ale syn dorósł i teraz choinkę po prostu przynosi.

Dni teraz są bardzo krótkie, a choinkę po ciemku raczej trudno się kupuje. Syn późno wracał z pracy, więc cały ten tydzień nie udało nam się. Zaryzykowaliśmy i zrobiliśmy to dziś rano, choć obawy były spore. Na szczęście udało się - kupiliśmy piękną choinkę i to w cenie znacznie niższej niż były w tygodniu. Zamiast 60zł - zapłaciliśmy 40zł. Jodły kaukaskie były po 80zł.
Wygląda na to, że się opłacało. Choć w przyszłym roku raczej się nie zdecyduje na takie zakupy w ostatniej chwili - lubię mieć wszystko uporządkowane i przygotowane już wcześniej.

Wesołych Świąt!

Boże Narodzenia 2016sobota, 24 grudnia 2016, marzatela
Tagi: choinka
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/12/24 21:43:19
Od kilku lat kupuję choinki w donicach. W tym roku kupiłem 5 listopada ale odebrałem ze sklepu dopiero wczoraj. Chyba po raz ostatni, ciężka taka choinka, ledwo z synem wnieśliśmy ją do domu. Nigdy też po przesadzeniu na wiosnę do ogródka nie przyjęła się. A w tym roku cięte choinki były piękne jak nigdy dotąd. W przyszłym roku kupię ciętą.
-
2016/12/25 09:34:49
@Krzysztof
Ja nie mam ogródka, więc z taką choinką w donicy nie miałabym co zrobić.
A choinka musi być żywa, generalnie nie znoszę sztucznych choinek, kwiatów itp.
Radosnych świąt!
-
2017/01/09 14:43:23
Żywa choinka nadaje klimatu świąt. Zapach rozchodzi się po całym domu. Jednak oprócz tego, że trzeba cały czas sprzątać sypiące się igły, teraz, po świętach trzeba jeszcze się jej jakoś pozbyć. Jak dla mnie siekiera i domowy kominek to dobre rozwiązanie :D
-
2017/01/09 15:36:43
@WalutowyInwestor
Mieszkam w bloku, kominka nie mam, więc ten wariant odpada.
Choinki u nas wystawia się obok zsypu, spółdzielnia je zbiera i wywozi.
ministat liczniki.org