Codzienne zakupy i zmagania, aby starczyło do pierwszego. Jestem za biedna, aby kupować byle co. Prowadzę DG i staram się jakoś związać koniec z końcem.
Blog > Komentarze do wpisu

Dzień Księgowego

Każdy prowadzący własną firmę wie doskonale, jak ważny jest księgowy/księgowa. Nasz system podatkowy nie jest niestety ani prosty ani oczywisty ani przyjazny dla podatnika. Prowadząc rozliczenia finansowe firmy trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę i to ciągle uzupełnianą i aktualizowaną.
Ja sama nie korzystam z usług żadnego biura rachunkowego, sama prowadzę swoją rachunkowość, ale w moim przypadku nie jest to zbyt skomplikowane. KPiR, tylko podstawowa stawka VAT i działalność daleka od zakresu objętego np. odwróconym VAT-em. Gdy zaczynałam - byłam obłożona książkami, korzystałam też z porad sąsiadki (księgowej z wieloletnim stażem). Sama zrobiłam też program do rachunkowości (aplikacja Access), co też wymusiło poznanie zasad. No i cały cas, również teraz - zaglądam na specjalistyczne portale i grupy dyskusyjne. Póki co - daje radę, choć z pewnością nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie

16 lipca (czyli w najbliższą niedzielę) obchodzimy Dzień Księgowego.

Dzień Ksiegowego


piątek, 14 lipca 2017, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/10/31 15:10:28
Codziennie rano do kawy, włączam Twojego bloga i przeglądam nowe wpisy
-
2017/11/09 08:46:38
Szkoda że tak dawno już nie było żadnego wpisu, bo bardzo lubię tutaj wracać, my też obchodzimy zawsze dzień księgowego :)
-
2017/11/21 08:49:14
Nawet nie wiedziałem że jest też takie święto ;D Bład , od przyszłego roku na pewno będziemy świętować:)
-
2018/03/29 16:48:23
W dzisiejszych czasach obchodzimy nawet swięto płynu do naczyń ;p
-
2018/12/22 10:27:56
Nawet przy małych firmach usługi księgowych, najczęściej biur podatkowych są bardzo potrzebne
-
Gość: Osknow86, *.nat.tvk.wroc.pl
2019/01/21 21:51:54
Moim Zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zamiast męczyć się godzinami nad księgowością wynająć firmę która się tym zajmuje. Jest mnóstwo firm zajmujących się wsparciem dla firm i to nie tylko w kwestii księgowości. Doradztwem lub nawet wsparciem dla biznesu zajmuje się mnóstwo firm, jak np. sidgroup.pl/oferta/rozwiazania-e-biznes/sid-mssf16. Korzystałem z ich usług przy rozkręcaniu własnej firmy i wszystko poszło bardzo dobrze i teraz nie muszę się martwić o inwestowanie na giełdzie, tylko dalej rozkręcam biznes :)
ministat liczniki.org